Ако имате нужда от повече гейминг енергия, отколкото можете да получите с една конзола, то някой от тези американски компютърни конфигурации, е до бре да присъства във вашия „арсенал”.
Въпреки разпространението на игровите конзоли и преносимите компютри за игри, то игрите за компютърни конфигурации са все още “живи и здрави”. Гейминг ентусиастите знаят, че нищо не може да победи качеството на игра, която ще получат чрез настолното gaming PC. Въпросът е, каква точно конфигурация е най-подходяща за незабравимо гейминг изживяване? Е, авторите на Pcmag са се постарали да посочат 10 настолни PC-та, които се считат за най-добрите гейминг компютри, но преди да ги представим тук, нека ви информираме още малко за важните неща при избора на гейминг компютър.
На първо място, решаващото при покупката на настолен компютър за игри е компютърната графика. Добре е да се използва 3D графики подсистема. Вградената графична карта е подходяща за ежедневни игри, но ако наистина искате да „пуснете звяра на свобода” с ААА заглавия, ще ви е нужна една или повече външни видео карти.
Днес двойните, тройни и четворни графични карти, предоставяни от AMD и Nvidia са лидери при настолните компютри. CRossFireX от AMD се състои от множество Radeon HD процесори, докато на върха, Nvidia разполага с 2,3 или 4-лентов SLI с до 4-ри Nvidia GeForce GTX карти.
Предупреждаваме ви, че „въоръжаването” на вашата pc система с тези графични процесори от висок клас неизбежно ще повиши общата ви сметка. И все пак, няколко графични карти добавят не само допълнителна GPU мощност за вашето по-добро гейминг изживяване, но също така може да се даде възможност за множество настройки на монитора, така че да можете да работите с до шест дисплея в AMD’s Eyefinity или Nvidia’s 3D Surround setup.
Все още можете да натрупате богат гейминг опит, спестявайки си много пари, като използвате една единствена, но здрава 1GB до 2GB видео карта, като тази от средно ниво AMD Radeon или Nvidia GeForce GTX серията.
По-долу ще откриете 10-те най-добри геймърски настолни компютри, които ще намерите на пазара. Въпреки, че много от тях са конфигурирани по поръчка от бутикови производители, някои от тях идват от големите марки, обикновено свързани с потребителския клас настолни компютри.
1. Digital Storm Coridium – тази конфигурация впряга две от най-бързите графични карти на AMD за рекордно бърза производителност на игри. Но достигането до нови висоти с този първокласен настолен компютър ще ви излезе доста скъпо или за да бъдем по-точни – 5-цифрена сума за закупуването му.
2. Origin Chronos – Цена от над 3000лв. Компактният Origin Chronos е високотехнологичен клас. Той вдига летвата, показвайки, че не е задължително да е налице масивно PC, за да доминира конфигурацията при игрите.
3. CyberPower Zeus Mini – това настолно PC предлага извънгабаритна работа при игрите в малко PC и тази конзоло-оразмерена десктоп машинка се предлага на сравнително достъпна цена – по-ниска от 2000лв.
4. Falcon Northwest Mach V (GTX 980) – този компютър носи донася авангардната технология, солидно качество на изработката, както и първокласна производителност към мрежата от настолни игри, благодарение на най-новият висок клас компоненти. Конкурентите трябва да внимават – летвата е вдигната!
5. Lenovo Erazer X315 – тази “машинка” е ентри-левел гейминг компютър с възможност за растеж. Чудесен избор за начинаещи играчи или ветеран геймъри, които искат да играят по-стари игри. Цената му e над 1000лв.
6. Velocity Micro Edge Z55 (2014) – тази конфигурация отвява конкуренция в 5 от 6-те 3D игрови теста на Pcmag, но за да го имате, ще трябва да отделите добра четирицифрена сума за него.
7. Alienware X51-R2 – това малко гейминг PC предлага почтена работа с игрите, на разумна цена.
8. Maingear Epic Force Super Stock X99 – това е една от най-мощните машини за игри в света, но също така и една от най-скъпите. Всеки инч е овърклокнат и персонализиран, но малко хора ще могат да си позволят да го закупят. Ще трябва да отделите 5-цифрена сума, ако искате да го притежавате.
9. MSI AG270 Gaming All-in-One (2PC-006US) – този настолен компютър усъвършенства своя дизайн, с по-добър хардуер и подобрена производителност, в сравнение с предшественика си.
10. Velocity Micro Edge Z30 SmallBlock – компактен, но мощен Velocity Micro Edge Z30 SmallBlock е среден клас PC за игри, който предлага извънгабаритен гейминг пърформанс. Няма особено много място за бъдещи ъпгрейди, но с такова представяне на кого му трябва?